Emocjona za kulisami

Emocjona blog, za kulisami.

Witam czytelników za kulisami bloga Emocjona! 🙂

Witam serdecznie, z tej strony Marta Pawelec, Emocjona, autorka strony Emocjona.pl oraz profili na Instagramie @emocjona i @emocjona_photos. Do absolutnie najważniejszych moich pasji należy śpiewanie, fotografia oraz tworzenie treści pisanej i prowadzenie bloga. Interesuję się również psychiatrią i psychologią. Najchętniej zgłębianą przeze mnie tematyką są zaburzenia, choroby i nieprawidłowości o podłożu psychicznym. Jestem ciekawa życia i ludzi, uwielbiam rozmawiać, choć mam społeczne lęki. Interesują mnie przemyślenia, zachowania i postrzeganie rzeczywistości przez różne osoby oraz co najważniejsze, z czego owe zachowania i owy punkt widzenia wynika.

Moja mała internetowa przestrzeń.

Tworzenie treści na blogu to stosunkowo niewielka, ale bardzo ważna część mojego życia i to z wielu powodów. Emocjona to stworzona przeze mnie moja mała internetowa przestrzeń, w której mogę rozłożyć swoje skrzydła twórczego pisania i to już nie tylko dla samej siebie na stronach elektronicznego pamiętnika. Samodzielne prowadzenie strony i tworzenie treści, które mają być pełnowartościowe, przydatne i bezpieczne, daje idealne warunki do samorozwoju, samodoskonalenia. Jest również dobrym motywatorem do samodzielnego poszukiwania dobrej jakości wiedzy.


“Ludzie czytają i często także znajdują w sobie odwagę, aby pisać. Bo pisanie zawsze wymaga odwagi. Poddać ocenie innych swoje teksty, napisać je lub wyciągnąć z ukrycia, “z szuflady”, to odwaga poddania się ocenie innych.”

Janusz Leon Wiśniewski “Martyna”


Choroba Afektywna Dwubiegunowa.

Moje codzienne samopoczucie, nastrój i aktywność regularnie wywracają się do góry nogami, a główną tego przyczyną jest choroba afektywna dwubiegunowa. Szybko zmieniające się epizody choroby, w których dominują depresja oraz stany mieszane o naprzemiennych, skrajnych objawach są bardzo ciężkie do udźwignięcia i przebycia. Natomiast moje bogate życie emocjonalne pozwala mi wiele odkryć, doświadczyć i ofiaruje wiele kwestii do głębszych przemyśleń i analizy. Mimo utrudnionego funkcjonowania, całe to życie budzi we mnie ogromną ciekawość i chęć zgłębiania zakamarków mojego zaburzonego świata.

W poszukiwaniu wiedzy.

Moja ciekawość i zainteresowanie, a zarazem potrzeba zdobycia informacji o moich problemach i zaburzeniach, było powodem szukania coraz to bardziej szczegółowej wiedzy, ale to w cale nie było takie proste. Często w artykułach brakowało szczegółów, których właśnie poszukiwałam. Najpopularniejsze treści były często, jakby niekompletne. Potrzebna wiedza jest często trudno dostępna, a uważam, że powinna być dla każdego na wyciągnięcie ręki, łatwiejsza do wyszukania. Dlatego piszę i staram się, żeby każdy wpis posiadał wszystko, co niezbędne, by stworzyć kompletną całość. Wpisy opieram na wartościowych treściach dostępnych w sieci, jak również na własnych doświadczeniach, przemyśleniach i analizach.

Problemy łączą i dzielą.

Każdy człowiek jest inny i wyjątkowy. Różnimy się. Czasem dzielą nas poglądy, przekonania, ulegamy polaryzacji. Mamy inne priorytety, cele oraz marzenia. Na świecie ogrom jest skrajnych różnic, ale jedno łączy nas na pewno : wszyscy mierzymy się z problemami. Nawet jeżeli nie my jesteśmy ich autorem. Wszyscy zmagamy się z jakimiś zaburzeniami na tym świecie. Jedne dotyczą nas, inne naszych bliskich, a kolejne po prostu otaczającego nas świata. Natomiast ogromna różnorodność problemów nadal może dzielić.

Niestety, ale problemy psychiczne niekiedy oddalają od siebie członków rodziny, są tematem tabu oraz żartów, wyśmiewania i poniżania. Powodem sporów, kłótni i podziałów nie są zaburzenia psychiczne, ale niezrozumienie wynikające chociażby z braku odpowiedniej wiedzy. Ludzie mogą nie wierzyć w coś, o czym nigdy ich autorytety nie wspominały.

Bezpieczne miejsce.

Emocjona z założenia ma być przede wszystkim miejscem bezpiecznym, pod każdym względem. Bezpiecznym źródłem wiedzy dla osób, które poszukują informacji na temat samopoczucia psychicznego oraz zaburzeń i chorób natury psychicznej. Bezpiecznym dla emocji obecnych tutaj ludzi, którzy tu czytają i się wypowiadają. Zależy mi, żeby tworzone przede mnie treści były bezpieczne dla wszystkich. Staram się najmocniej, kierując się dobrem i troską o każdą osobę, która trafi na moje słowa, o każdego czytelnika. Chcę zdobywać wiedzę i przekazywać wszystko to, co odkryję cennego i wartego uwagi oraz zgodnego z rzeczywistością.

Emocjona ma być również cegiełką do coraz większej świadomości ludzi o problemach i zaburzeniach natury psychicznej. Chciałabym, żeby na stronach internetowych i w mediach społecznościowych były bezpieczne treści i bezpieczne miejsca, które łączą ludzi, a słowo pisane jest wsparciem. Wspaniale, gdyby szacunek i zrozumienie byłyby normą. To bardzo ważne, by tworzyć bezpieczne źródła wiedzy i bezpieczne środowiska, w których nie będzie miejsca na niekonstruktywną krytykę uczuć drugiej osoby. Niech wiedza o problemach psychicznych dociera jak najszerzej, byle ta zgodna z rzeczywistością. Niech będą to treści niestygmatyzujące, a edukujące i wspierające. Wierzę mocno, że będzie coraz lepiej.


Gdzie mnie znajdziesz?

Moją twórczość możesz śledzić na blogu Emocjona.pl oraz na moich kontach na Instagramie.

Instagram :

  • @emocjona – samopoczucie i zdrowie psychiczne, ciekawostki, cytaty, jak również moje przemyślenia, autorskie wiersze.
  • @emocjona_photos – autorska fotografia artystyczna, zbliżeniowa i macro, przyroda, rośliny, kwiaty, owady.

Mam nadzieję, że ja również będę mogła Cię poznać, dlatego zachęcam Cię do komentowania wpisów na blogu oraz postów na Instagramie 🙂 Twoja myśl na pewno będzie dla mnie ciekawa i ważna. Jeśli masz do mnie uwagi, również napisz, przeczytam i odpiszę 🙂

Możesz śmiało pisać komentarze, a jeśli chcesz, możesz też napisać do mnie na Instagramie lub wysłać wiadomość na pocztę e-mail : emocjona@int.com

Pozdrawiam ciepło! <3 Emocjona 🙂

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Pokaż wszystkie komentarze